כפתור פתיחת טופס דברו איתנו
כפתור סגירת טופס רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן
נווט אלינו
כל מה שצריך לדעת על הוצאת רישיון עסק

כל מה שצריך לדעת על הוצאת רישיון עסק


הקמת עסק הוא עניין גדול הדורש משאבים רבים, השקעה עצומה וידע לא מבוטל. אחד הדברים החשובים להם נדרש מי שמעוניין בהקמת עסק הוא הוצאת רשיון עסק, והצוות המקצועי של אמירים מסביר מה זה אומר בעצם.

 

כמו לידה

אפשר להסתכל על הקמת עסק כמו על לידה. אתם הורים את הרעיון שלכם, ואט אט הוא מתפתח. כך בתהליך ממושך הרעיון ששכן במוחכם יוצא אל אוויר העולם בדמות עסק מתפקד. אבל כדי שהעסק שלכם יתנהל באופן חוקי תזדקקו לדבר נוסף, בו דווקא אין צורך כאשר מדברים על לידה. אנחנו מדברים כמובן על הוצאת רישיון עסק.

 

מי זקוק להוצאת רישיון עסק?  

לא כל אחד צריך רשיון עסק, וכאשר ניגשים לענות על השאלה "מי צריך רשיון עסק?" יש לגשת להגדרות שהגדיר המחוקק. על פי צו רישוי עסקים מתוקף כוח חוק רישיון עסק ישנן עשר קבוצות עסקים להן צורך ברשיון עסק מיוחד, והן מחולקות על פי סוג והקשר.

 

רישיון על פי מקום וסוג

אם אתם רוצים לפתוח עסק עליכם להתנהל מול גורמים שונים. כך לדוגמה, אם אתם רוצים לפתוח עסק בת"א תידרשו לפנות גם להוצאת רישיון עסק בעיריית תל אביב. לכל רשות מקומית ישנם הדגשים שלה, ועליכם להכיר אותם ולתת להם מענה כדי לקבל את הרישיון. קבלת רשיון עסק לא תהיה תלויה רק במקום בו אתם מקימים את העסק, אלא גם בתחום. כך לדוגמה, רישיון עסק מזון ידרוש עמידה בתנאים שונים מאלה להם ידרש עסק בתחום שירותי השמירה והאבטחה.

 

מהם השלבים הקריטיים בהליך הוצאת רשיון עסק?

הליך הוצאת רישיון עסק עשוי להתברר כמהלך מורכב אליו יש להתכונן היטב. תחילה יש להכין בקשת מידע מוקדם, שכולל בין השאר אישורים לקבלת הרישיון ובדיקת הנכס. בנוסף, יש לדאוג לתכנון העסק על פי חוק, הכנת תכנית אדריכלית והגשה שלה וכן הגשת בקשה בעירייה. כל ההליכים האלה כוללים בירוקרטיה סבוכה בה רוב האנשים פשוט לא מבינים, לכן כדאי שתפנו לייעוץ מקצועי. יועץ מקצועי יעזור לכם להתמודד עם הליך רישוי עסקים משרד הפנים, ילווה אתכם במהלך הוצאת רישיון עסק וגם יסייע לכם להפיק רישיון עסק זמני במקרה הצורך.