כפתור פתיחת טופס דברו איתנו
כפתור סגירת טופס רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן
נווט אלינו
ממונה אנרגיה

ממונה אנרגיה


על פי תקנות מקורות אנרגיה (פיקוח על יעילות צריכת אנרגיה), חייב כל מפעל או תאגיד שצריכת האנרגיה השנתית שלו היא לפחות 300 טון שווה ערך מזוט (צריכת חשמל, שריפת דלקים ואנרגיה לחימום וקירור, ועוד). למנות אחראי לקידום הצריכה היעילה של אנרגיה. 

התייעלות אנרגטית באמצעות ממונה אנרגיה

בכדי לוודא שמפעלים, ארגונים או עסקים שונים למיניהם אכן מתנהלים באופן יעיל ומיטבי מבחינה אנרגטית, עליהם לקבל ייעוץ מקצועי ממומחה שתפקידו לפקח ולוודא שאין חריגות בתחום. התייעלות אנרגטית, והשימוש באנרגיה יעיל וחסכוני. הדבר  דורש פיקוח אינטנסיבי על אופן התפעול והתחזוקה שכתוצאה מכך המערכות פועלות ביעילות תוך ניצול מרבי של המתקנים והתהליכים.

ממונה אנרגיה


תחומי האחריות של ממונה האנרגיה:

  • פעולה תקינה, יעילה וחסכונית של מערכות המתקן
  • מניעת בזבוז אנרגיה
  • פיקוח על תפעול ותחזוקה המבטיחים נצילות מירבית של המתקנים והתהליכים
  • מדידת צריכה חודשית של חשמל וחומרי דלק
  • מדידת צריכת אנרגיה ליחידת מוצר או לפי בסיס כמותי אחר
  • התקנת מכשירי מדידה ובקרה ורישום סדיר של הנתונים הנמדדים
  • ביצוע ורישום בדיקות נצילות תקופתיות במתקני בעירה וביחידות קירור
  • ייזום פעולות למניעת ירידה בנצילות אנרגטית של המתקנים
  • המלצה על פעולות התייעלות אנרגטית וקידומן
  • הדרכה והשתלמויות עובדים; והכנת הוראות מפורטות להתייעלות אנרגטית.   

אופן ההתייעלות האנרגטית

בחודש דצמבר שנת 2015 נחתם הסכם בין 195 מדינות בוועידת האקלים שנערכה בפריז לצורכי מניעת ההתחממות הגלובלית וצמצום פליטת גזי החממה. בוועידה הוסכם על כך שהדרך האולטימטיבית להשיג את המטרה היא על ידי ייצור אנרגיה ממקורות מתחדשים כגון אנרגיה מהשמש באמצעות תאים פוטווולטאים, הידרואלקטריקה, גלי ים, רוח ועוד.

לקראת הוועידה שהתקיימה בפריז, המדינות השונות התחייבו לגבש מטרות ויעדים להפחתתם של גזי החממה ותהליך ייעול האנרגיה. לצורך העניין, מדינת ישראל התחייבה כי עד שנת 2030 ייצור האנרגיה ממקורות מתחדשים יעמוד על 17%.

באמצעות ייצור זה ניתן למזער את השימוש במקורות מתכלים ומזהמים כגון פחם ונפט גולמי אשר תחנות הכוח הקונבנציונאליות עושות בו שימוש. כתוצאה מכך, ייצור החשמל ייעשה באופן "נקי", הזיהום הסביבתי יקטן והביטחון על מקורות האנרגיה יוחזר.

משרד האנרגיה אימץ בשתי ידיים את החלטות הוועדה לחברות ומפעלים הצורכים ומחייב כאמור למות ממונה אנרגיה.

חברת "אמירים" מספקת לכם ממונה אנרגיה שיבקר את המערכות השונות במתחם עסקכם, יבצע מדידה ובקרה של מגוון הנתונים שנמדדים בתהליך וימליץ על הפעולות הדרושות בכדי לקדם התייעלות אנרגטית מיטבית.

מעבר לכך, לחברת "אמירים" בריאות וסביבה צוות יועצים מקצועי בכיר ובעל ניסיון רב בתחומים הללו. המנהל המקצועי של החברה, ד"ר בני מלנקי, מנחה ומייעץ לצוות המקצועי במגוון תחומי עיסוקו ומומחיותו בתחומי בריאות העובד חומרים מסוכנים ואיכות הסביבה.