כפתור פתיחת טופס דברו איתנו
כפתור סגירת טופס רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן
נווט אלינו
איך מקבלים רישיון עסק מזון?

איך מקבלים רישיון עסק מזון?


הליך הקמת עסק הוא תהליך מורכב הכולל פרטים רבים, וכאשר מדובר בעסק הכולל שירותי הסעדה קיימת דאגה משמעותית נוספת: קבלת רשיון עסק לעסקי מזון. כדי שתעשו את זה נכון, הצוות המקצועי של אמירים בריאות וסביבה, יספק לכם את כל המידע על דרישות משרד הבריאות והתהליך שעליכם לעבור.

 

הפיקוח על עסקי המזון בישראל

תפקידו של משרד הבריאות לדאוג לכך שהמזון הנמכר במדינה יהיה נקי מגורמי תחלואה שונים, כידוע מזון מקולקל או מזוהם, עלול לגרום לתחלואה . בשנת 1968 נחקק במדינת ישראל חוק העוסק בנושא תברואת מזון. החוק  _ להוסיף לינק לחוק  קובע כי כל עסק המוכר מזון מחויב בהוצאת רשיון עסק לעסקי מזון. החוק מחייב מפעלי מזון, חברות קייטרינג ובתי אוכל לעמוד בדרישות שונות של משרד הבריאות כדי שיוכלו לקבל רשיון.

 

מהן הדרישות לקבלת רשיון עסק לעסקי מזון?

כדי לקבל רשיון עסק בעסקי מזון יש לעמוד בדרישות רבות, ומשתנות בהתאם לסוג העסק שאתם מקימים. בין הדרישות ניתן למנות גודל מינימלי למטבח, למחסן ולאתר ההסעדה, ואלמנטים שונים שחייבים להיות בעסק. כך לדוגמה, עסק פלאפל מחויב במטבח בעל שטח 10 מ"ר, מחסן 6 מ"ר, אולם אורחים 15 מ"ר והתקנת מנדף ריחות ומפריד שומן. בנוסף לדרישות הללו, יבדקו נושאי התברואה והניקיון בכלל החללים במקום כולל המטבח, המחסן, חלל האכילה והשירותים.

 

ייעוץ מקצועי

כאשר חסר ידע והיכרות עם הנושא, קבלת היתר עסק לעסקי מזון עלול להיות תהליך ארוך ומייגע. יש צורך בעמידה בתקנים רבים, ואתה כיזם נמרץ לעיתים, לא ממש מבין ברגולציה ובסעיפים השונים שדורש המשרד. חשוב להבין שגם אם תעמוד ברוב הדרישות, אך לא תעמוד בחלק מן הסעיפים, קבלת האישור תתעכב. כדי להתמודד עם הבעיות הללו כדאי להיעזר בייעוץ מקצועי של יועץ בטיחות מזון, שיסייע לך להתכונן כראוי לבדיקות ולעמוד בכל הדרישות.

 

הכנה נכונה – המפתח להצלחה

תהליך הגשת הבקשה כולל הגשת טפסים לרשות המקומית, בדיקה של משרד הבריאות ושל גורמים נוספים. אם לא עמדתם בדרישות בבדיקה הראשונה, תעברו את הבדיקות שוב ושוב עד שתצליחו. זה עלול להיות תהליך ממושך ומתסכל ומלווה בעלויות לא מתוכננות בשל חוסר הידע.

הכנה נכונה ועזרה מקצועית יאפשרו לכם לעבור את התהליך בשלום ולקבל רישיון עסק לעסקי מזון.

היועצים המומחים באמירים בריאות וסביבה ילוו אתכם בתהליך ויסייעו לכם לקבל את רשיון העסק ללא עיכובים מיותרים.