איכות אוויר

אורח החיים המודרני שיפר את איכות החיים בסביבתנו הקרובה והיומיומית. יש לנו מים זורמים ומערכות סניטציה, יש לנו חשמל וגז שמסייעים לנו לחמם או לצנן את הבית ולהכין אוכל בקלות, ויש לנו רפואה מתקדמת שיודעת לתת מענה מצוין לסיטואציות  רבות שרק לפני כמאה שנים היו קטלניות. למרות הנאמר, יש תחום אחד שבו במקרים רבים המין האנושי צעד אחורה – איכות האוויר שאנו נושמים.

 

פעילות אנושית משפיעה על איכות האוויר

בעיית איכות האוויר העוטף אותנו, מלווה את המין האנושי, מאז ימי המהפכה התעשייתית. הפעילות האנושית פוגעת באיכות האוויר בכמה אופנים. תעשייה, תנועת רכבים ובעצם כל פעילות אנושית דורשות אנרגיה. מרבית האנרגיה שאנחנו מפיקים היום כרוכה בפליטה של חלקיקים מזהמים, ובשורה התחתונה חלקים גדולים בעולם סובלים מאוויר באיכות ירודה הפוגע בבריאות של כולנו.

היום אין ספק שזיהום האוויר התעשייתי עירוני, גורם, לפי הערכות שונות, לתחלואה ניכרת.

 

אם חשבתם שבחלל הסגור במקום העבודה המצב טוב יותר, אתם טועים

במשרדים רבים איכות האוויר ירודה כי היא מושפעת מהאוויר החיצוני אותו מכניסים למערכות מיזוג האוויר. בנוסף קיימת בעיה, בין היתר, בשל העובדה שבתהליך בהנשימה שלנו, אנו פולטים 'אוויר מלוכלך' ועשיר בפחמן דו-חמצני וכאשר אין סירקולציה, רמת הפחמן הדו-חמצני בחלל עולה – ומדד זה משפיע מאוד על תחושת ה – WELL BEING  של השוהים במשרדים.  הפתרון השגור הוא הכנסת "אוויר נקי מבחוץ, אבל האוויר שמוחדר לחלל באמצעות המזגנים הוא האוויר המזוהם שנמצא בחוץ, מה שמחזיר אותנו לנקודת ההתחלה וחוזר חלילה.

 

מסנן אוויר חכם שבאמת מנקה את האוויר

למרבה המזל, האנושות שיצרה את הבעיה גם מייצרת עבורה פתרונות. אחת השחקניות שניצבת ממש בראש החזית הטכנולוגית בטיהור וסינון אוויר היא חברת enVerid,  שעוסקת בפתרונות מתקדמים לחיסכון באנרגיה ואיכות אוויר.

enVerid מציגה גישה חדשנית ורב-תחומית. למעלה משליש מעובדי החברה הם מדענים ומהנדסים בעלי תואר שני ושלישי, והתפיסה החקרנית הזו הביאה אותה לפתח מסנני אוויר ייחודיים, שמתבססים על טכנולוגיות שפותחו בחברה, המשלבות 3 דיסציפלינות הנדסיות שונות: כימיה, אלקטרוניקה והנדסת חומרה.

 

התוצאה היא מטהרי אוויר חכמים, שטרם הכרנו, שמצליחים להפריד ולהרחיק מהאוויר, ברמה המולקולרית, חלקיקים מזהמים אורגניים וסינתטיים ולטייב את האוויר בחדר ברמות ששום מטהר אוויר לא יעשה.

 

המערכות של enVerid יודעות לסנן החוצה CO2 (פחמן דו-חמצני), CO (פחמן חד-חמצני) אוזון, בנוסף לכמות גדולה של רעלנים, חלקיקים ומזהמים אחרים שאפילו לא ידעתם שקיימים באוויר שאתם נושמים. התקינו מערכת של enVerid ועבורכם ועבור העובדים שלכם הם באמת לא יהיו קיימים. חברות וארגונים רבים בעולם כבר הטמיעו את הטכנולוגיה של enVerid בחללי העבודה שלהם וזה כולל חלקים בממשל האמריקאי.. בסיפור של enVerid, יש גם נקודה ישראלית, מייסדי החברה ישראלים שמנהלים את החברה בארצות הברית, וחברת אמירים בריאות וסביבה לקחה חלק בבקרות האיכות בשלבי הפיתוח של המערכת וכיום היא ממליצה, בבניינים מתאימים בישראל, להתקין את המערכת. בין היתר, המערכת הותקנה בבנייני אלביט בחיפה, במגדל העגול של עזריאלי, קמפוס אפל בהרצליה, בחלק ממשרדי בנק לאומי ועוד.

לשמוע עוד על המערכת ולבדוק אפשרות להתקינה כבר בשלבי תכנון והקמת הבניין, פנו לחברת אמירים בריאות וסביבה ונשמח להגיע לפגישה.

כל הזכויות שמורות © אמירים 2022