תקני איכות ככלי ניהול מיצוב ושיווק

תקן איכות הסביבה: 14001 iso  ‏

הכנת מפעלים וארגונים לקראת קבלת תקן 14001 ‏ISO‏ בניהול תחום איכות הסביבה.
תקן 14001 ‏ISO‏ מיועד לניהול מערכות תוך צמצום ההשפעה המזיקה על הסביבה.
יישום התקן יביא לחסכון במשאבים, לתועלות עסקיות ושיווקיות, וכמובן תורם לשמירה על איכות הסביבה.‏
התקן הזה מהווה דרישת בסיס בחלק ממדינות אירופה בכל התקשרות עם מפעלים בארץ.‏ חברת אמירים בריאות וסביבה תכין את מפעלך לעמידה בתקן 14001‏‎ ISO‎.

‏‏הכנת חברות וארגונים לקבלת תקן ישראלי 18001

‏‏תקן זה הינו תקן וולונטרי ומהווה בסיס לזיהוי, הערכה ובקרת סיכונים לעובדים‏‏ תוך פעילות להפחתת רמת הסיכונים הבריאותיים והבטיחותיים.‏
חברתנו תכין את ארגונך לקראת עמידה בתקן זה ותלווה את תהליך קבלתו. ‏

תקן איכות הסביבה לסוגיו

תקני איכות עלולים לעורר התנגדות בארגון ולעיתים בקרב המנהלים

ניתן להבין את החשש וההתנגדות שמעוררים תקני איכות אלה. בין הגורמים המוצהרים לרתיעה זו, נמצאים הבקרות המוקפדות, החשש מהצרת צעדים בעקבות נהלים והוראות עבודה מוקפדים, יכולה להיות תחושת אובדן ה"ספונטניות" שבפעילות הארגונית, החשש מהתחייבויות שונות שעלולות דרישות התקן להטיל על הארגון, ועוד סיבות שונות,

כאשר בוחנים לעומק את החששות, מתגלה לרוב, כי בבסיס התחושה נמצא החשש משינוי. אותו חשש שאין לו מקום בהתנהלות עסקית מאוזנת. אחרי הכל, גם אם לתחושת בטן יש מקום של כבוד בהתנהלות העסקית של ימינו, עדיין, אסור לנהל אך ורק לפיה את האסטרטגיה של גוף עסקי שאמור לעמוד ביעדים בסופה של כל שנה.

להטמעת תקני איכות בארגון, ישנן מספר סיבות משמעותיות ותקפות, אשר היכרות עימן יכולה לשנות את צורת החשיבה של הדרג הניהולי בארגונים (ההנהלה הבכירה), ולהפוך את התקנים לכלי ניהולי לכל דבר, ואף לכלי הניהולי המועדף.

השגת איכות ניהולית באמצעות תקן ISO

ניהול איכות על ידי הטמעת תקנים בארגון מההביט הניהולי היא דרך מעולה עבור מנהלים להבטיח יכולת מעקב על היעדים והוצבו, חלוקת המשימות כאשר מוגדר מי אחראי לכל משימה, מה היעדים שלו ומה לוחות הזמנים לבצוע ולמי מדווחים, כלי לצמצום פערים בין איכויות הנמדדות בפרקי זמן שונים. כלומר, ארגון המטמיע ומחויב לתקן ISO 9001, למשל, יכול להבטיח כי איכותו של המוצר שהוא מייצר תישמר באחידותה לאורך זמן, וכי המידע המתועד (על תהליכי הייצור, בדיקות נדרשות וכד') יהווה את הבסיס הנכון גם לייצור בעתיד.

הטמעת תקן איכות מנקודת המבט של העובדים

"רוח הארגון" מגיעה תמיד מלמעלה (מהדרג המנהל) וכאשר היא מנותבת לאפיק הנכון, היא יכולה להגדיל את הפרודוקטיביות בארגון למקסימום האפשרי. בנוסף לכך, ארגונים המטמיעים תקני איכות נתפשים בעיני העובדים בהם, כמקומות עבודה רציניים ויציבים יותר ואף יוצרים גאווה כיחידה ארגונית, ולכן, הם ישקיעו מאמצים גדולים יותר על מנת להישאר חלק מארגון / מקום עבודה כזה. במקרים כאלה, הם יהיו מוכנים להשקעות ולוויתורים אישיים למען טובת הארגון, מה שככל הנראה, לא היו עושים בארגונים פחות קפדניים ומכווני איכות.

הטמעת תקני איכות מנקודת המבט התדמיתית 

חלק גדול מתקני ניהול האיכות נמצאים במודעות הציבורית, ולכן, סביר להניח, כי גם אם לקוחות קיימים או לקוחות פוטנציאליים של הארגון, אינם שואלים את הארגון על קיומם בצורה יזומה, הם עדיין נמצאים בתת המודע שלהם, וישלפו ברגע שיוזכרו.

תקנים כמו תקן איכות הסביבה (ISO 14001) ותקן אבטחת איכות בפיתוח, תכנון, ייצור, התקנה, שירות ותחזוקה (ISO 9001) יוצרים עבור ארגונים המשתמשים חיזוק בעיניי הלקוחות ובזכות תקנים אלו גם בונים תדמית נכונה,  ונותנים להם יתרון ניכר על פני מתחריהם שלא עושים זאת.

הטמעת תקנים מנקודת המבט העסקית - סיכום סך היתרונות ברבדים האחרים

כאשר הארגון שומר על רמה גבוהה ויציבה של איכות, העובדים מרוצים והפרודוקטיביות שלהם גבוהה, והלקוחות מאמינים כי הארגון שלכם הוא הארגון הנכון עבורם, התדמית הציבורית מתאימה לדרך בה אתם רואים את הארגון שלכם - הרווחים זורמים.

אמירים בריאות וסביבה מלווה ארגונים לקראת הסמכה לתקני איכות תוך היכרות עם התקנים והבנת החסמים לתהליך החדש.

כל הזכויות שמורות © אמירים 2022