כפתור פתיחת טופס דברו איתנו
כפתור סגירת טופס רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן
נווט אלינו
טיפול בפסולת

טיפול בפסולת


טיפול בפסולת הוא שם כללי למגוון פעולות ליצירת סביבה ירוקה. פעולות אלו נעשות באמצעות טיפול באשפה הביתית והתעשייתית. טיפול בפסולת

על מנת לוודא שהפסולת לא תגרום למפגע סביבתי ובריאותי, יש לטפל באופן מקצועי בצמצום פסולת בהפרדת פסולת לפי סוגים, מחזור פסולת, ייצור אנרגיה מפסולת ועוד. כל זאת על מנת להבטיח טיפול יסודי וניצול חכם של הפסולת. יש לטפל בפסולת באופן יעיל, חכם עם מודעות סביבתית לנושא.  

יש לזכור שהמפתח להצלחה בטיפול בנושא הוא המודעות האישית של כל אחד מאיתנו, זאת הדרך לשמור על הסביבה. 
כל הנדרש מאיתנו הוא לפעול לצמצום הצריכה ובכל להפחית את הפסולת וכן לעשות שינוי התנהגותי, בשימוש במוצרים שמצמצמים את הצריכה שלנו.

שיטות שונות לטיפול בפסולת 

כפי שכבר ציינו קיימות מספר דרכים לטיפול בפסולת כגון: צמצום כמויות פסולת, מחזור הנעשה באמצעות פירוק אריזות וחומרי פלסטיק לפתיתים בהם נעשה שימוש חוזר. בנוסף לכך קיים תהליך מחזור של בקבוקי זכוכית וזכוכיות, בתהליך בו הזכוכיות עוברות התכה והופכות למוצר חדש שיכול לשמש אותנו למגוון רחב של שימושים. 

מעבר למחזור אשפה מוצקת ישנם גם שיטות של טיפול משולב בפסולת, צמצום פסולת נוזלית. או בשמה השני -טיפול בפסולת לדישון שטחי חקלאות פסולת רטובה אורגנית - הינה פסולת בה ניתן להשתמש לצורכי דישון חקלאיים, תעשייתיים ולצרכים אישיים של דישון הגינה בבית. טיפול בפסולת שאנו מייצרים היא פעולה מרכזית על מנת להבטיח את העתיד האקולוגי שלנו על כדור הארץ.

טיפול בפסולת בפארק האקולוגי על שם אריאל שרון

אחד מטיפולי הפסולת החדשניים והמוכרים ביותר בארץ הוא הטיפול הנעשה בפארק האקולוגי על שם אריאל שרון, בו מתבצע טיפול בפסולת ועל ידי שימוש בגזים שנפלטים מהפסולת מיוצרת אנרגיה של גז הטבעי המשמש כמקור אנרגיה למוסדות שונים.


לדוגמה בית החולים סורוקה עושה שימוש בגז טבעי הנאסף מהפארק האקולוגי, להדלקת האורות, הפעלת הציוד הרפואי ועוד. תהליך זה של השבת אנרגיה מפסולת הופך את האשפה שנערמת בפארק למקור אנרגיה חיוני. 

טיפול בפסולת למען העתיד של ילדינו

על מנת שנוכל להשאיר לדורות הבאים עולם ירוק, נקי עם אוויר בטוח לנשימה ומקורות מים נקיים. אנו חייבים להירתם יחדו למשימה של טיפול בפסולת. וכך נשאיר לדור הבא מדינה נקייה, שיודעת לפעול בחוכמה וביעילות בכל הנוגע לטיפול בפסולת.