טיפול בפסולת

טיפול בפסולת הוא שם כללי למגוון פעולות ליצירת סביבה ירוקה. פעולות אלו נעשות באמצעות טיפול באשפה הביתית והתעשייתית. 

כשאנו חושבים על טיפול בפסולת, רובנו עודנו מקשרים תהליכים אלו להשלכה למטמנות. על אף שגם היום חלק ניכר מהפסולת בישראל מגיעה בסופו של דבר למטמנות.
ארגונים רבים מחפשים פתרונות יישומיים בתהליכי העבודה שלהם כדי להפחית משמעותית את נפח הפסולת היבשה.

על מנת לוודא שהפסולת לא תגרום למפגע סביבתי ובריאותי, יש לטפל באופן מקצועי בצמצום פסולת בהפרדת פסולת לפי סוגים, מחזור פסולת, ייצור אנרגיה מפסולת ועוד. טיפול בפסולת

כל זאת על מנת להבטיח טיפול יסודי וניצול חכם של הפסולת. יש לטפל בפסולת באופן יעיל, חכם עם מודעות סביבתית לנושא.  

יש לזכור שהמפתח להצלחה בטיפול בנושא הוא המודעות האישית של כל אחד מאיתנו, זאת הדרך לשמור על הסביבה. 
כל הנדרש מאיתנו הוא לפעול לצמצום הצריכה ובכל להפחית את הפסולת וכן לעשות שינוי התנהגותי, בשימוש במוצרים שמצמצמים את הצריכה שלנו.

שיטות שונות לטיפול בפסולת 

שיטות הטיפול והסילוק נבחרות בהתאם לצורה, להרכב ולכמות חומרי הפסולת הדורשים טיפול. צוות אמירים ריכז עבורך כאן כמה שיטות מרכזיות המשמשות כיום למשימה החשובה הזו. 

 • צמצום כמויות פסולת: טכניקה חשובה במיוחד בה נעשה כיום שימוש לטיפול מתאים בפסולת יבשה היא הקטנת הנפח. מחזור הנעשה באמצעות פירוק אריזות וחומרי פלסטיק לפתיתים בהם נעשה שימוש חוזר. על ידי מחיצת וריסוק הפסולת ודחיסתה, ניתן להקטין את אזורי ההטמנה ביחס לעבר.
 • מחזור של בקבוקי זכוכית וזכוכיות: בתהליך זה הזכוכיות עוברות התכה והופכות למוצר חדש שיכול לשמש אותנו למגוון רחב של שימושים. 
 • טיפול משולב בפסולת: מעבר למחזור אשפה מוצקת יש לדאוג לצמצום פסולת נוזלית. או בשמה השני - פסולת רטובה אורגנית - הינה פסולת בה ניתן להשתמש לצורכי דישון חקלאיים, תעשייתיים ולצרכים אישיים של דישון הגינה בבית. טיפול בפסולת שאנו מייצרים היא פעולה מרכזית על מנת להבטיח את העתיד האקולוגי שלנו על כדור הארץ.
 • ייעוד פסולת למחזור 
  הפרדת פסולת והעברתה למתקני מחזור מאפשרת לייעד חלק ניכר מחומרי הגלם לשימוש חוזר ובכך לצמצם משמעותית את היקפי הייצור הנדרשים כדי לקיים את התעשיות השונות. צמצום הייצור מביא לצמצום בפסולת העתידית ובכמויות האנרגיה הנצרכות.
 • הפחתת הצריכה לאורך כל שרשרת האספקה
  הדרך היעילה ביותר לצמצם פסולת היא לצמצם את הצריכה מלכתחילה. כיום יותר מאי פעם, בוחנים ארגונים רבים מחדש את נהלי העבודה ואת דפוסי הצריכה שלהם ועוברים לשיטות חסכוניות ויעילות יותר. מהלך זה מכונה גם הפחתה במקור. רבים מהם התוודעו לכך ששינוי השיטות המסורתיות והבזבזניות מאפשר לצמצם את נפח הפסולת באמצעות תהליכים ירוקים יותר, ובכך גם מפחיתים את עלויות הארגון. 
 • שימוש בפסולת לייצור אנרגיה
  נכון להיום, ייצור אנרגיה מהווה 60% מסך פליטות הפחמן בעולם. ייעוד הפסולת לייצור אנרגיה י מאפשר להרוויח פעמיים. מצד אחד, הפסולת מנותבת לשימוש מחדש במקום שתושלך בשטחים פתוחים ומצד שני, ניתן להשתמש בגזים הנפלטים בתהליך העיבוד להסבת הפסולת למקור בר קיימא לייצור אנרגיה. 

טיפול בפסולת בפארק האקולוגי על שם אריאל שרוןטיפול בפסולת לדישון שטחי חקלאות

אחד מטיפולי הפסולת החדשניים והמוכרים ביותר בארץ הוא הטיפול הנעשה בפארק האקולוגי על שם אריאל שרון, בו מתבצע טיפול בפסולת ועל ידי שימוש בגזים שנפלטים מהפסולת מיוצרת אנרגיה של גז הטבעי המשמש כמקור אנרגיה למוסדות שונים.
לדוגמה בית החולים סורוקה עושה שימוש בגז טבעי הנאסף מהפארק האקולוגי, להדלקת האורות, הפעלת הציוד הרפואי ועוד. תהליך זה של השבת אנרגיה מפסולת הופך את האשפה שנערמת בפארק למקור אנרגיה חיוני. 

סביבה ירוקה ואיכותית למען העתיד של ילדינו

על מנת שנוכל להשאיר לדורות הבאים עולם ירוק, נקי עם אוויר בטוח לנשימה ומקורות מים נקיים. אנו חייבים להירתם יחדו למשימה של טיפול בפסולת. וכך נשאיר לדור הבא מדינה נקייה, שיודעת לפעול בחוכמה וביעילות בכל הנוגע לטיפול בפסולת.  

טווח רחב של שירותי טיפול וסילוק פסולת מוצקה

חברת אמירים פועלת במשק הישראלי מעל עשור ומיישמת שיטות מובילות בתחום לאימוץ תהליכים בני קיימא בארגונים. אנו מציעים טיפול משולב בפסולת מוצקה בטכניקות מתקדמות ובליווי אנשי מקצוע מיומנים. נשמח לסייע גם לארגון שלך לאמץ תהליכים ירוקים וכדאיים עסקית.

כל הזכויות שמורות © אמירים 2022