חשוב להכיר את הדרישות בעסקי המזון: רישיון יצרן מזון

עבור כל עסק הפועל בענף המזון, לרבות מפעלים, משווקים, יצואנים ויבואנים, בתי מלון, מסעדות ומאפיות ישנו הצורך (על פי חוק) לבצע מעקב ברור אחר טיב המזון המשווק לציבור.  בנוסף, גם כל עסק אשר מעורב בתהליך אחסון, אריזה או שינוע המזון נמצא תחת בדיקות קפדניות שנעשות על ידי משרד הבריאות במטרה לוודא שהתהליכים השונים שעובר המזון אינם פוגעים באיכותו ומסכן את בריאות הציבור.

רישיון יצרן מזוןחברת "אמירים" מספקת ייעוץ מקצועי וליווי צמוד עבור עסקים אשר נדרשים לרישוי בתחום המזון. הנפקת רישיון עסק או יצרן מזון עלול להיות תהליך בירוקרטי מורכב ולכן ייעוץ והדרכה על ידי חברתנו יפשטו את התהליך באופן  משמעותי.

כיצד ניתן להבטיח את תקינות המזון

באמצעות ניהול סיכונים מוקפד ומחושב לפי כללים והנחיות שמועברות ליצרן המזון, ניתן לארגן ולנתח את התהליכים השונים החל מרכישת חומרי הגלם, עבור לאיחסון, עיבוד וייצור המזון, עבור לשלב ההגשה או האספקה ללקוחות הקצה. לדוגמא, שיטת  HACCP משמשת כלי עבודה מצוין לאבטחת איכות ובטיחות המזון בכל שלבי תהליך הייצור. השיטה בעצם מעריכה את גורמי הסיכון הפוטנציאלים ומספקת נהלי עבודה מוקפדים שיבטיחו את בטיחות המזון המיוצר.

מהי מטרת הנפקת רישיון יצרן מזון

הדרישה מיצרני מזון לעבוד רק כאשר יש בידם רישיון יצרן, היא של משרד הבריאות שאחראי על בריאות הציבור. כאשר מפעל מזון מחזיק בידיו רישיון יצרן המשמעות היא שמשרד הבריאות בחן את תשתיות המפעל, הציוד שלו ושיטות העבודה ואישר שכל הדרישות עומדות בסנדרטים נדרשים להבטחת בטיחות מזון כלומר שלא תהיה סכנה לבריאות הציבור.   

מפעל שעומד בכל דרישות משרד הבריאות ליצרני מזון יקבל רשיון ויוכל לייצר מזון באופן חוקי  ותקין.

בתהליך הנפקת רישיון עסק, על בעלי העסקים להציג את רשימת הספקים שלהם ולבדוק שהם בעלי רישיון לייצור מזון, כך לקוחות הרוכשים מוצרים ממפעלים בעלי רישיון יצרן יכולים להיות רגועים שאכן בבתי עסק אלו מתקיימות ביקורות של הרשויות.

המשמעות של הנפקת הרישיון

ללא פיקוח מסודר וקפדני המשמעות היא סיכון חייהם של אנשים רבים. במידה וגם אתם בעלי עסק בתחום המזון ומעוניינים להנפיק את הרישיון לצורך תפעול מלא וחוקי, צרו עמנו קשר באתר של חברת "אמירים" ואנו נדריך ונייעץ לכם עד אשר קבלת ההיתרים.

 

כל הזכויות שמורות © אמירים 2022