ייעוץ סביבתי

  • ‏מתן ייעוץ בתחומים סביבתיים וליווי פרויקטים
  • ייעוץ בכל הנושאים הסביבתיים בארגונים כולל המלצות לביצוע השינויים הנדרשים.‏
  •  ליווי וייעוץ לפרויקטים להם השפעה על הסביבה הציבורית והביתית לפי הנחיות גופים ישראלים ‏ובינלאומיים.‏
  • היעוץ כולל שרותי פיקוח על איכות הסביבה בפרויקטים בארץ ובחו"ל בהתאם לתקנים ‏בינלאומיים.‏

מהו ייעוץ סביבה?

אין ספק כי העולם שלנו התקדם בעשורים האחרונים מאד מבחינת המודעות לאיכות הסביבה. וכאשר אנחנו מדברים על ה"סביבה", ניתן לראות את ההתקדמות באה לכדי ביטוי במספר מישורים: הסביבה העוטפת את המפעל, בית העסק או המשרד (בצורה של מניעת מטרדי רעש, מניעת יצירת זיהום אוויר, זיהום מי תהום וכן הלאה) או בניטור מזהמים בסביבה. כל אחד מהתחומים הסביבתיים דורש ייעוץ סביבתי הינו תחום רציני הדורש התמחויות מקצועיות, ואין להקל בו ראש, וזאת, לא רק בשל היותו מעוגן בחוק.

ייעוץ סביבתי בהיבט הרחב יותר - איכות הסביבה

איכות הסביבה מהווה נושא המדאיג את הציבור כבר שנים רבות, כשבכל שנה מצטרפים עוד ועוד "מודאגים" למעגל זה. אולם, אם עד לא מזמן, הדאגה הייתה פסיבית למדי ובאה לכדי ביטוי בעיקר בפעולות קטנות ומקומיות, בשנים האחרונות, אותה מגמה ירוקה יצאה מהגדרתה כ"טרנד" של מספר "משוגעים לדבר" והפכה לדרך חיים לגיטימית, שגורה ומומלצת.

מובן מאליו, אם כך, כי תודעה זו הגיעה גם אל התחום העסקי / התעשייתי, וכשהיא נתמכת על ידי החקיקה המתאימה לה, היא מהווה תכתיב לגופים העסקיים, אשר, ללא חברה לייעוץ סביבתי או יועצים סביבתיים עצמאיים, ספק רב אם יוכל הגוף העסקי לעמוד בנדרש ממנו. דוגמאות רבות לחקיקה הרלוונטית מרוכזות במאגר החוקים והתקנות של המשרד להגנת הסביבה ובמאגר החקיקה הלאומי של אתר הכנסת.

איך אנו מסייעים לסביבה איכותית?

חברתינו מספקת שרותי ליווי וייעוץ סביבתי ונותנת  פתרונות בתחומי הגנת הסביבה כגון זיהום מים, חריגות בשפכים, זיהומי קרקע חומרים מסוכנים, איכות אוויר ועוד עבור חברות וארגונים תעשייתיים, ציבוריים, חקלאיים, חברות דלק  ועוד. 

ליווי מקצועי הנעשה החל משלב אבחון הבעיה,   דרך ניהול וביצוע פרויקטים במלואם -  תוך עמידה בקשר שוטף עם הגורמים הרגולטוריים - ממשלתיים והרשויות המקומיות - יאפשר את פתיחת העסק ותפעולו תוך עמידה בדרישות החוק.

מה תפקידו של יועץ סביבה? יועץ סביבה מתמחה במציאת פתרונות לחריגות סביבתיות. זה מתבצע באמצעות ליווי בנושא הסביבה לצורך עמידה בדרישות החוק רישוי עסקים והנחיות המשרד להגנת הסביבה. מדובר בייעוץ לסקטורים פרטיים וציבוריים. יועץ הסביבה הוא איש מקצוע העובד בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע נוספים המתמחים בתחומים מגוונים. ברוב המקרים הייעוץ הסביבתי כולל התייחסות לנושאים כגון איכות המים, ניהול שפכי תעשייה, איכות אויר, חומרים מסוכנים, קרקעות מזוהמות ועוד.

אילו חוות דעת וסקרים מספק היועץ הסביבתי?

תהליכי הייעוץ הסביבתי כוללים בין השאר סקרים היסטוריים לקרקעות אשר חשודות  בזיהום קרקעכמזוהמות, חקירות קרקע אשר הכוללות דיגום הקרקע וסקרי קרקע, דיגום גז קרקע אקטיבי או פאסיבי ותוך מבני, בדיקת נאותות של הסביבה, תסקירי השפעה על הסביבה, סקרי שפכים, ייצוג מול גורמי איכות הגנת הסביבה ותאגידי המים וכתיבת חוות דעת מומחה. במידת הצורך מכין היועץ הסביבתי תוכניות לשיקום ופינוי.

ייעוץ סביבתי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מומחה לייעוץ סביבתי הוא בעל הכשרה בתחומים שונים, כזו המאפשרת לו להתייחס למאפייני הפרויקטים אותם הוא מלווה. הוא חייב להיות בעל ידע בחקיקה הסביבתית המעודכנת ומבחינה מעשית, לדעת להשתמש בכלים שונים לביצוע הייעוץ, למשלדוגמא מערכות מידע גיאוגרפיות. 

תהליך הייעוץ הסביבתי מתחיל משלב האיתור והאפיון של מקורות הזיהום, בחינה לטיפול ולחלופות ופתרונות סביבתיים, תוך ייעול תהליכים, חיסכון במשאבים ומיקוד הרלבנטיות ללקוח. 

חשיבות הייעוץ הסביבתי

לפני כל הקמת התחלת פרויקט בו מתוכננות הקמת תשתיות מערכת שפכים, בנייה על על קרקע מסוימת שעלולה להיות מזוהמת וכד. חייבים לקבל את כל האישורים הנדרשים. כדי לחסוך עלויות של תיקונים לתכנונים לקויים לכן יש לפנות לחברה המתמחה בייעוץ סביבתי אשר תוכל לתתשתתן  תמונה ברורה לגבי המפרט הנדרש למערכת השפכים, מצב הקרקע, המים והסיכונים לסביבה, אם קיימים. 

בחברת אמירים עובדים מומחים מנוסים הנותנים יעוץ סביבתי כבר משלב איתור מקורות הזיהום ואפיונם ועד שלב הפתרונות האפשריים והחלופות. בנוסף החברה מייצגת את הלקוח מול הגורמים הרגולטורים הרלבנטיים. 

האם כל משרד / עסק / מפעל / ארגון זקוק לייעוץ סביבתי?

ככל שגוף (כל גוף) גדול יותר, כך השפעתו על הסביבה גדולה יותר וסיכוייו לגרום (אפילו שלא במזיד) נזק לעובדיו או לסביבה העוטפת אותו, גדולים יותר. מובן מאליו כי ישנם גופים עסקיים המועדים לכך יותר, כגון מפעלים המוגדרים מראש כתעשיה מזהמת.

אולם אין ספק כי גם משרדים קטנים עלולים לעמוד בפני אתגר מניעת נזקים לעובדים בהם, למשל שעות רבות של עבודה בעת חשיפה לאוויר שאיננו נקי, כך שניתן לומר כי ייעוץ סביבתי בכל הארץ נדרש לכל גוף עסקי / תעשייתי בכל גודל.

חברת אמירים בריאות וסביבה מספקת ייעוץ סביבתי בכל התחומים של איכות הסביבה, שפכים, חומרים מסוכנים, רעש, זיהום קרקע, זיהום אוויר ואיכות אויר פנים מבנית.

כל הזכויות שמורות © אמירים 2022