הנפקת רישיון יצרן מזון

עבור כל עסק הפועל בענף המזון, לרבות מפעלים, משווקים, יצואנים ויבואנים, בתי מלון, מסעדות ומאפיות ישנו הצורך (על פי חוק) לבצע מעקב ברור אחר טיב המזון המשווק לציבור לכן רישיון יצרן מזון הוא תנאי הכרחי. בנוסף, גם כל עסק אשר מעורב בתהליך אחסון, אריזה או שינוע המזון נמצא תחת בדיקות קפדניות שנעשות על ידי משרד הבריאות במטרה לוודא שהתהליכים השונים שעובר המזון אינם פוגעים באיכותו ומסכן את בריאות הציבור.

חברת "אמירים" מספקת ייעוץ מקצועי וליווי צמוד עבור עסקים אשר נדרשים לרישוי בתחום המזון. הנפקת רישיון יצרן מזון או עסקעלול להיות תהליך בירוקרטי מורכב ולכן ייעוץ והדרכה על ידי חברתנו יפשטו את התהליך באופן  משמעותי.

כיצד ניתן להבטיח את תקינות המזון

באמצעות ניהול סיכונים מוקפד ומחושב לפי כללים והנחיות שמועברות ליצרן המזון, ניתן לארגן ולנתח את התהליכים השונים החל מרכישת חומרי הגלם, עבור לאיחסון, עיבוד וייצור המזון, עבור לשלב ההגשה או האספקה ללקוחות הקצה.

לדוגמא, שיטת HACCP משמשת כלי עבודה מצוין לאבטחת איכות ובטיחות המזון בכל שלבי תהליך הייצור.

השיטה בעצם מעריכה את גורמי הסיכון הפוטנציאלים ומספקת נהלי עבודה מוקפדים שיבטיחו את בטיחות המזון המיוצר.

רישיון יצרן מזון

 

 

 

 

 

 

 

מהי מטרת הנפקת רישיון יצרן מזון?

רישיון יצרן מזון הינה דרישה של משרד הבריאות שאחראי על בריאות הציבור ומונפק על ידם, ומשמש אמצעי לפיקוח על ייצור מזון בישראל. חשוב לציין שלא כל עסק הקשור במזון מחויב ברישיון יצרן; רק מפעלים שמייצרים מזון,  חברות קייטרינג, או עוסקים באריזת מזון ושיווקו נדרשים לכך.

כלומר, מסעדות, בתי אוכל, סופרמרקטים וכו' אינם צריכים רישיון יצרן מזון, אלא רישיון עסק רגיל. ניתן למצוא מידע נוסף על אודות העסקים המחויבים ברישיון יצרן, באתר משרד הבריאות.

כשמפעל מזון מחזיק בידיו רישיון יצרן המשמעות היא שמשרד הבריאות בחן את תשתיות המפעל, הציוד שלו ושיטות העבודה ואישר שכל הדרישות עומדות בסנדרטים נדרשים להבטחת בטיחות מזון כלומר שלא תהיה סכנה לבריאות הציבור.   

מפעל שעומד בכל דרישות משרד הבריאות ליצרני מזון יקבל רשיון ויוכל לייצר מזון באופן חוקי  ותקין. בהמשך לכך, מוטלת החובה לרישיון יצרן על כל עסק שמוגדר כטעון רישוי על פי חוק - בין אם זהו עסק ביתי או קטן. שכן, על פי חוק רישוי העסקים, יוטל עונש על אדם שמפעיל עסק ללא רישיון. 

 

בתהליך הנפקת רישיון עסק, על בעלי העסקים להציג את רשימת הספקים שלהם ולבדוק שהם בעלי רישיון לייצור מזון, כך לקוחות הרוכשים מוצרים ממפעלים בעלי רישיון יצרן יכולים להיות רגועים שאכן בבתי עסק אלו מתקיימות ביקורות של הרשויות.

הליך ההנפקת רישיון יצרן מזון מטעם משרד הבריאות

הנפקת רישיון יצרן כרוכה בבירוקרטיה ובביצוע מספר צעדים על ידי בעל העסק:

  1. הגשת בקשה לרישיון לרשות המקומית שבשטחה יפעל מפעל המזון.
  2. יש לוודא כי סוג, מבנה ומיקום העסק מאושרים לפי דיני התכנון והבניה.
  3. הגשת ״תכנית סניטרית״  ללשכת הבריאות המחוזית, שכוללת תרשימים הנדסיים של העסק ומסמכים שונים. אם העסק עומד בתנאים הנדרשים יתקבל אישור מהלשכה.
  4. יישום התכניות בפועל, ולאחר מכן ביקורת תברואתית של משרד הבריאות במפעל. זאת, כדי לתת אישור טרם תחילת שיווק המוצר.
  5. בהינתן המלצה ממשרד הבריאות להנפיק רישיון יצרן, ניתן למלא טופס בקשה רשמי ולשלם את אגרת הטיפול בבקשה. 

המשמעות של הנפקת הרישיון

ללא פיקוח מסודר וקפדני המשמעות היא סיכון חייהם של אנשים רבים. במידה וגם אתם בעלי עסק בתחום המזון ומעוניינים להנפיק את הרישיון לצורך תפעול מלא וחוקי, צרו עמנו קשר באתר של חברת "אמירים" ואנו נדריך ונייעץ לכם עד אשר קבלת ההיתרים.

עלויות ורישיון עסק מזון מהבית

יש לציין כי חוק רישוי עסקים אינו מאפשר ייצור מזון ביתי, והפעלת מטבחים מסחריים ביתיים שאינם מאושרים על ידי משרד הבריאות. בהקשר זה, רישיון יצרן ביתי מצריך לעמוד בדרישות גבוהות במיוחד, שכן מכירת מזון באופן ביתי כרוכה בסיכון תברואתי בהקשר לתחום בטיחות מזון. 

יתרה מכך, עלות רישיון יצרן משתנה ותלויה בסוג העסק, באופי הבקשה (רישיון חדש צפוי להיות יקר יותר מחידוש רישיון יצרן משרד הבריאות), ואף במספר העובדים בעסק. פירוט נוסף בנוגע לתשלום רישיון יצרן משרד הבריאות באתר. 

כיצד תקלו על עצמכם מפני הבירוקרטיה?

נוכח המורכבות שבהשגת רישיון יצרן מזון, והצורך בידע מקצועי והבנה בתחום, יש ערך רב בייעוץ מקצועי ומדריך לקראת רישיון יצרן. יועץ מומחה מכיר את דרישות משרד הבריאות, יודע כיצד לממש אותן, ואילו פתרונות יתאימו לכל בעיה ומכשול שבדרך. בשל המורכבות שבהוצאת רישיון יצרן, והתנאים הרבים בהם העסק נדרש לעמוד, מומלץ מאוד להיעזר ביועץ שמתמחה בנושא הרלוונטי לעסק.

חברת "אמירים בריאות וסביבה", מציעה צוות מומחים שבקיא לעומק בתחום בטיחות וייצור מזון. המומחים מסייעים במציאת פתרונות יעילים ואופטימליים למגבלות השונות שמציב משרד הבריאות, והופכים את הדרך לרישיון יצרן מזון לפתירה ונגישה. 

כל הזכויות שמורות © אמירים 2022