רישיון עסק מזון- התחלה מוצלחת


שואפים להגשים חלום ולפתוח מסעדה? חולמים על ניהול דוכן מזון מצליח? במקרה כזה יש צורך בהוצאת רישיון עסק מזון. 

כך גם לגבי כל עסק מזון אחר, אם זה בית קפה, מאפייה, דוכן פלאפל, אולם אירועים או קייטרינג. הקמה של עסק בישראל דורשת לא מעט בירוקרטיה, וגם אם כיום מנסים לצמצמה ולסנכרן בין הרשויות, עדיין זהו תהליך מורכב הדורש ידע וניסיון, בטח כשמדובר בעסקי המזון. לכן חשוב לעשות זאת יעיל ונכון. על תהליך הוצאת רישיון עסק מזון וכיצד ליווי מקצועי יכול לסייע בכך.

עסק מזון מצריך רישוי

לממכר מזון קיימים שני סוגי רישיונות. רישיון עסק ורישיון יצרן. לדוגמא, מסעדות, בתי קפה, מרכולים, אולמות אירועים, דוכנים לממכר מזון, חייבים ברישיון עסק מזון. בעסקים בהם מיוצר מזון הנמכר למסעדות ולמרכולים, כגון מאפיות, מפעלים ליצור מזון ושירותי קייטרינג, חייבים הוצאת רישיון עסק וגם ברישיון יצרן. 

רישיון ייצור מזון מונפק על-ידי משרד הבריאות ורישיון עסק מונפק על-ידי הרשות המקומית בשטחה פועל העסק. כשמדובר בעסק מתחום המזון, מבקשת הרשות המקומית גם את חוות הדעת של משרד הבריאות ואם מדובר ביצור מזון אז גם של החברה המשרד להגנת הסביבה. מטרת הרישיון היא לוודא ולהבטיח שמירה על הסביבה ועל בריאות הציבור.

תהליך קבלת רישיון עסק מזון 

על-פי חוק רישוי העסקים, על-מנת להפעיל עסק באופן חוקי, כל עסק מחויב בתהליך של הוצאת רישיון עסק מטעם הרשות המקומית. עסק אשר מוגדר כחייב ברישוי על-פי חוק רישוי עסקים, נדרש להגיש אישורים ותוכניות לרשות המקומית כדי לפתוח תיק עסק ולהתחיל בתהליך של קבלת הרישיון. כשמדובר בעסק הפועל באחד מענפי המזון, קיימות דרישות ספציפיות, ואף מחמירות, לקבלת רישיון העסק. 

התהליך כולל בדיקת תוכניות בניה, בחינת העמידה בדרישות ותקנים של משרד הבריאות להבטחת תחום בטיחות המזון ושל רישוי לעסקים העסקים. לפי החלטת משרד הבריאות, ובמידת הצורך יידרשו תוכניות או שינויים והתאמות בתוכניות קיימות והכנת תוכניות לרבות תכנון המטבח בהתאם לפעילות העסק. נערכת פרשה טכנית המפרטת את סוג עסק המזון, תהליכי עבודה מתוכננים, מה הם חומרי הגלם המיועדים לעבודה ואופן אספקתם ואופן העמידה בדרישות ותנאי התברואה. 

תהליך של הוצאת רישיון עסק מזון כדאי לעשות עם ליווי מקצועי של מומחים. חברת אמירים מתמחה בשירותי ייעוץ בדרך להוצאת הרישיון. מומחי החברה ילוו את העסק צעד אחר צעד בשלבי ההקמה והנפקת הרישיון. ניסיון רב בענף מאפשר הכרות מלאה של החוקים, התקנות והנהלים, יכולת למצוא פתרונות למכשולים שונים ועבודה יעילה. לקביעת פגישת יעוץ אתם מזומנים ליצור עימנו קשר. האחריות להוצאת הרישיון היא אחריות משותפת שלנו ושל בעל העסק.  

רישיון עסק מזון

כל הזכויות שמורות © אמירים 2022